Villa Kiralama Şartları ve Sözleşmesi

Rezervasyon ve Ödeme 

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu ile yahut, telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. REALTYHOUZES, kiralama yapmak istediğiniz villanın tarihlerini bildirmenizi, telefonunuzu ve mail adresiniz ile birlikte konaklama yapacağınız kişi sayısını da belirtmenizi talep eder. Ön kiralamanın yapılması için bu bilgiler müşteri tarafından paylaşıldıktan sonra, Kapora olarak %35’i peşinat olarak alınır. Kapora ödemesi yapılır yapılmaz villanın kiralanması ve rezervasyon tarafınıza mail ile bildirilir. Ödeme ile ilgili olarak cep telefonunuza SMS ile bilgilendirme gönderilir. Ödeme yapılmaz ise rezervasyonunuz geçersiz kalır. Rezervasyonun geçerli hale gelmesi için kapora ödemesi gerçekleşmelidir.

MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA/APARTIN KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.
Yine VİLLA KILAVUZU, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/10,000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart tesliminde, makbuz karşılığı peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye geri iade edilecektir.

VİLLA KAPASİTESİ HAKKINDA

İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımız belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, REALTYHOUZES’a başvurabilir. Kapasite durumuna göre REALTYHOUZES uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. REALTYHOUZES, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda REALTYHOUZES, misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı ile işlem yapılmakta olup, müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA TEMİZLİĞİ ve BAKIMI ile EKSTRA ÖDENEN GİDERLER

Villalarda temizlik ücreti olarak bir defaya mahsus girişte talep edilir. Haftalık, aylık villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği alınır. Ancak, müşteri konaklama süresinde ikinci bir temizlik isterse bu temizlikte ücrete tabidir. Havlu/çarşaf değişimleri villaya girişte temiz olarak teslim edilir. Konaklama süresinde değişim istenirse ekstra ücret talep edilir. Villaların bahçe ve havuz bakımları periyodik olarak yapılmaktadır. Konaklama süresinde bakımları yapan elemanlar villaları ziyaret edebilir. Müşteri kiralamayı yaparken bunu kabul etmiş olur. Villalarda elektrik kullanımı müşteriye aittir. Su kullanımı müşteriye aittir. Müşteri girişlerinde saatler ve sayaçlar yazılır, çıkışta ne kadar kullanım yapılmışsa ücreti ev sahibine ödenir.

EVCİL HAYVAN ve SİGARA KULLANIMI HAKKINDA

Bazı villalar evcil hayvan kabul etmektedir, Bazıları kesinlikle kabul etmemektedir. Bilgi almadan evcil hayvanınızı tatil programınıza dahil etmeyin. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında bazıları sigara kullanımına izin verir bazıları ise kesinlikle sigara kullanımına izin vermez. Bilgi için kiralama yaparken bildirin.

UUGULANAN FİYATLAR 

İnternet sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, ödemesi yapılır.

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE İADE KOŞULLARI 

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. İptal bildirisini REALTYHOUZES’a yazılı olarak yapılması zorunludur.  Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, REALTYHOUZES’nun eline, yazı ulaştığı andan itibaren işleme konulur. İptal durumlarında REALTYHOUZES, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin, masrafların ve villa sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi adına seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli oranda ücret kesilecektir. İptallerde Kapora İadesi yapılmaz. 30 gün önceden yapılan iptallerde alınan %35 kapora iade edilmez. Kalan ücretin %70’i müşteriye iade edilir. 30 gün geçtikten sonra yapılan iptallerde veyahut gelmeme durumunda para iadesi yapılmaz.

Villa rezervasyonunun REALTYHOUZES tarafından tek taraflı iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.